21 жовтня 2022 року, у м. Бая Маре, Румунія, відбулася зустріч партнерів проекту «Карпатська мала авіація» – нові підходи до мобільності людей та вантажів у Карпатському регіоні (Carpathian Small Aviation), що виконується за фінансової підтримки Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.
Інформація про проект: Проект «Карпатська мала авіація» – нові підходи до мобільності людей та вантажів у Карпатському регіоні, реалізовується з 21 листопада 2021 року за співфінансування Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. Головний виконавець проекту: Міжнародний аеропорт Сату-Маре, (Румунія), партнери проекту: Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництво «Закарпаття», (Україна), Міжнародна асоціація інституцій регіонального розвитку «МАІРР», Асоціація регіонального розвитку Карпатського єврорегіону, (Угорщина) та Регіональна агенція інновацій «RIA» (Словаччина).
Загальною метою проекту є створення стійкої платформи для ефективної транскордонної мобільності людей та товарів шляхом вдосконалення малого авіаційного сполучення з використанням існуючих потужностей регіональних аеропортів та прикордонної авіаційної інфраструктури, посилення співпраці між органами самоврядування та професійними організаціями, авіаційними компаніями.
21 жовтня у м. Бая Маре, Румунія, відбулася робоча зустріч за участю іноземних партнерів Мігая Патраску (Румунія), Брігіти Ласло (Угорщина), Івана Пезлера (Словаччина) та делегації з України, яку очолювала Наталія Носа («МАІРР»). Паралельно було також проведено онлайн підключення решти партнерів, під час зустрічі було обговорено поточне становище та майбутні спільні плани сторін.
Основний фокус перемовин був направлений на роботу з Ужгородським аеропортом, так як у зв’язку з ситуацією в країні процес закупівлі обладнання, передбаченого проектом, значно ускладнився. Тим не менш, було проговорено план дій та кроків для успішного виконання завдання.
Також було підняте питання майбутніх співпраць, у тому числі обговорили перспективи Е-авіації та можливості її інтеграції до результатів поточного проекту. Так як Е-авіація – це стрімкий крок у майбутнє, усі погодилися з тим, що необхідно разом рухатися у цьому напрямку. Це не тільки полегшить усі процеси, пов’язані безпосередньо з польотами, а й дасть змогу більше турбуватися про навколишнє середовище. На даний момент це є одним з головних пріоритетів усіх майбутніх програм та проектів.
Прес-центр Міжнародної Асоціації «МАІРР»