Про проект

"Карпатська мала авіація"

Проект "Карпатська мала авіація"

Проект Карпатська мала авіація – нові підходи для мобільності людей та товарів в Карпатському регіоні реалізується з 22 листопада 2021 року за фінансової підтримки Програми ENI CBC Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Проект виконується у складі міжнародного партнерства, а саме: Міжнародний аеропорт Сату-Маре, (Румунія); Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництво «Закарпаття», (Україна); Міжнародна асоціація інституцій регіонального розвитку «МАІРР» (Україна); Асоціація регіонального розвитку Карпатського Єврорегіону, (Угорщина); Регіональна агенція інновацій «RIA» (Словаччина).

Основною метою проекту  є створення стійкої платформи для ефективної транскордонної мобільності людей та товарів шляхом покращення малого авіаційного сполучення з використанням існуючих потужностей регіональних аеропортів та прикордонної авіаційної інфраструктури, посилення співпраці між органами самоврядування та професійними організаціями, авіаційними компаніями. Проект безпосередньо пов’язаний із загальною метою програми та розроблений з метою зміцнення добробуту та стабільності у прикордонній сфері та уникнення виникнення ліній розмежування між Україною та ЄС, а також надає нові інноваційні рішення щодо доступності регіонів, розвитку сталого та кліматичного стійкого транспорту.

Цілі проекту:

  1. Впровадження стратегічного підходу до сталого, ефективного розвитку малого авіаційного сполучення з використанням існуючої інфраструктури регіональних та малих аеропортів у прикордонних регіонах, а також синхронізації діяльності органів самоврядування, авіаційних компаній та професійних інституцій по різні боки кордону шляхом розробки та спільної реалізації Концепції малої авіації CBC.
  2. Забезпечення прогресу у сфері інфраструктурних труднощів та рішень шляхом вдосконалення/закупівлі спеціалізованого обладнання/інструментів для малих авіаційних локацій (аеропорт Сату-Маре, Закарпатські пілотні громади та аеропорт Ужгород), а також створення Мережі малого авіаційного партнерства, 2 підрозділів технічного обслуговування малої авіації, а також місцевих команд, які проводять заходи з пізвищення обізнаності та обмінні сесії для цільових груп та основних зацікавлених сторін, створення ефективних підрозділів технічного обслуговування в Україні та Румунії з кваліфікованими командами та професійним обладнанням для обслуговування підприємств малої авіації з тренуваннями щодо ремонту 2038 км злітно-посадкової смуги в аеропорту Ужгород, а також обслуговування місцевих аеродромів і кілометрових злітно-посадкових смуг у місцях малої авіації в населених пунктах та обслуговування злітно-посадкової смуги та перонного обладнання в аеропорту Сату-Маре.
  3. Підвищення привабливості малого авіаційного сполучення шляхом проведення рекламних та видимих заходів для підвищення обізнаності населення в прикордонних регіонах.

Завдання проекту:

  1. Створення стійкої інформаційної платформи для розвитку малої авіації: інтеграція місцевого персоналу регіональних аеропортів у транскордонній мережі, розробка Посібника VFR для аеропортів, аеродромів та посадкових смуг Карпатського регіону,  розробка аеронавігаційної карти для Карпатського регіону.
  2. Створення інституційної платформи для сталого розвитку малої авіації: формування міжнародної робочої експертної групи (РЕГ), відповідальної за розробку Посібника FVR та розробку аеронавігаційної карти, а також створення Мережі малої авіації в Карпатському регіоні
  3. Створення 4 місцевих команд малої авіації з партнерів та експертів у прикордонних регіонах (Румунія, Україна, Угорщина та Словаччина)
  4. Інституційна підтримка діяльності РЕГ національними командами підтримки в партнерських сферах Румунії, України, Угорщини та Словаччини, які відповідатимуть за збір даних для потреб РЕГ, організацію зустрічей/семінарів/конференцій, проведення основних досліджень та систематизацію існуючих карт, даних, підготовку Концепції малої авіації, розробку рекомендацій національним органам влади та розподіл результатів проекту.
  5. Проведення заходів, спрямованих на підвищення обізнаності населення, спрямованої на збільшення кількості пасажирів, які використовують авіаційний транспорт.

Партнери проекту "Карпатська мала авіація".

Міжнародний аеропорт Сату-Маре (Румунія)

Міжнародний аеропорт Сату-Маре (Румунія)

Головний партнер проекту. Координатор: Дорін-Міхай Патраску
Міжнародний аеропорт Сату-Маре (Румунія) - забезпечує пасажирський і вантажний авіаційний рух у західній частині Румунії та зв'язок з іншими міжнародними аеропортами. Спрямований на здійснення співробітництва відповідно до компетенції з подібними установами інших держав та міжнародними організаціями, на розвиток, модернізацію та технічне обслуговування злітно-посадкових смуг, перонів, обладнання, іншого обладнання та впровадження сучасних технологій аеропортового обслуговування.

Адреса: 447024, Румунія, м. Сату-Маре, Дорога Сату-Маре-Залау, 9.5 км

Міжнародна Асоціація Інституцій Регіонального Розвитку “МАІРР” (Україна)

Міжнародна Асоціація Інституцій Регіонального Розвитку “МАІРР” (Україна)

Партнер проекту. Менеджер: Носа-Пилипенко Наталія Олександрівна
Міжнародна Асоціація Інституцій Регіонального Розвитку “МАІРР” (Україна), є організацією, спрямованою на розширення можливостей та координаційної діяльності інституцій регіонального розвитку та органів влади, на співпрацю між окремими регіонами України, країнами-членами та кандидатами в члени ЄС, іншими Міжнародними донорськими організаціями, сприяння синхронізації програм і процедур міжнародної технічної допомоги ЄС, а також інших програм технічної і гуманітарної допомоги.

Адреса: 88018, Україна, м. Ужгород, вул. Швабська, 71а.

Регіональна агенція інновацій “RIA” (Словаччина)

Регіональна агенція інновацій “RIA” (Словаччина)

Партнер проекту. Менеджер: Володимир Глебо
Партнер проекту. Регіональна агенція інновацій “RIA” (Словаччина), спрямована на розвиток інноваційної інфраструктури та підтримку підприємств у сфері інновацій та технологічного розвитку, прикладних досліджень, в рамках яких організовує тренінги, семінари, підтримує залучення шкіл, наукових та дослідницьких організацій до рамкових програм, інших міжнародних грантів та фондів.

Адреса: 04001, Словаччина, м. Кошіце, вул. Словенска, 26.

Асоціація регіонального розвитку Карпатського Єврорегіону (Угорщина)

Асоціація регіонального розвитку Карпатського Єврорегіону (Угорщина)

Партнер проекту. Менеджер: Брігітта Майорне Ласло
Партнер проекту. Асоціація регіонального розвитку Карпатського Єврорегіону (Угорщина), має на меті сприяти сталому розвитку та підвищенню ефективності співпраці між країнами, що існують в Карпатському Єврорегіоні, який включає конкретні території однієї, двох або більше країн, які домовилися координувати свою діяльність для більш ефективного розвитку прикордонних територій.

Адреса: 4400, Угорщина, Ньїредьгаза, Площа Героїв, 5.

Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття»

Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття»

Партнер проекту. Менеджер: Феськов Володимир Геннадійович
Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради (Україна) є неприбутковою організацією, метою якої є забезпечення сталого та збалансованого розвитку Закарпатської області, як важливої та невід'ємної складової Карпатського регіону. Агентство є активним учасником в процесах розвитку краю.

Адреса: 88018, Україна, м. Ужгород, вул. Боженка, 2.

Цей веб-сайт був створений та підтримується за фінансової підтримки Європейського союзу. За його зміст несе відповідальність виключно Міжнародна Асоціація Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Проект “Карпатська мала авіація” © 2023 – All Right Reserved.  Developed by AF-WEB & ALDESIGN